Rodzaje kocich toalet

wymieniamy cztery rodzaje kocich toalet. są to:

– zakryte (występują również z dachem pełnym lub półotwartym),
– otwarte,
– samoczyszczące,
– z podwójnym dnem.
Te kuwety wymieniają się tym, gdyż dla ilustracji kuwety z zadaszeniem, trudne jest wyrzucanie się się żwirku, skutkiem zastosowanego w niej specjalnych filtrów nie rozprzestrzenia się niemiły zapach. Przeznaczone one są dla kotów, które lubią przekopywać, ale uważaj – nie każde koty są w stanie godzić się na nie, jednak większość zgadza się, aczkolwiek widnieją wyjątki, które za nic nie piszą się na to.
Jednak w przypadku kociej toalety otwartej (klasycznej), jaka jest najczęściej stworzona z tworzywa sztucznego, jest ona zarezerwowana dla wszelkich kotów. Należy zapamiętać o nadającym się wymiarze. Wybrane z nich są wyposażone w ramkę, żeby bez problemu podtrzymywać czystość.

Kocia toaleta samoczyszcząca, fenomenalny wybór dla osób, które dosłownie czują niechęć, aby wykonywać tej czynności. Jest to urządzenie, które jest wyposażone w wykrywacz ruchu. Po momencie, który został przez nas zaprogramowany, bądź po kilkakrotności, kuweta samoczynnie uruchamia mechanizm, który zmiata zanieczyszczenia do pojemnika, lub do kanalizacji. W wyglądzie bardzo wyróżnia się od innych kocich toalet.

Kocia toaleta z podwójnym dnem, jest ona złożona z dwóch części, jedna jest sitkiem z otworami (wielkość zależy od zestawu). Przez tą cechę płynna nieczystość spada na dół. Ten właśnie typ kociej toalety jest dostępny w dwóch podkategoriach – w jakich można wsypać żwirek oraz w jakich nie można. Jest to najlepsza opcja dla tych osób, które gęsto czyszczą kocią toaletę.

Wymiary kocich toalet
Wymieniamy trzy rozmiary kocich toalet, aczkolwiek są to rozmiary dla kotów które:

– ukończyły już dwunasty tydzień życia,
– nie ukończyły jeszcze dwunastego tygodnia życia,
– są już dojrzałe.
Kocia toaleta dla tyciutkich kotów nie powinna być za wysoka, ponieważ może wytwarzać kłopot przy wejściu. skoro kot już skończy 84 dzień życia życia, powinno się uzyskać nową i przewyższającą rozmiarem kocią toaletę, w tym celu, ażeby wsypać odpowiednią ilość żwirku. Od kiedy kot już będzie dorosły, trzeba będzie wtedy dopasować rozmiar pod jego wielkość.
Najlepiej wybrać rozmiar o model większy i mieć pewność, że będzie ona odpowiednia dla kotka. Jeśli kotek ma problemy ze stawami, to nie wybieraj mu kuwet z wielkimi progami. Gdy kot lubi rozkopywać i zakopywać brudy w żwirku, to najlepszy jest wyżej podany model zakryty, aczkolwiek było na górze napisane – należy uważać, iż wybrane kocięta mogą nie akceptować takowych kuwet, większość akceptuje, ale zdarzają się wyjątki.
Kiedy nie kręci Cię to, iż kocia toaleta jest widoczna w Twoim pomieszczeniu, to możesz podjąć decyzję na zakup mebla, w którym można włożyć wewnątrz kuwetę, gdy tylko nadejdzie pewny przypadek, bowiem ograniczy Cię nieduża przestrzeń, to możesz się namyślić na kuwetę narożną, jaką można położyć w kącie. Dostępne są w asortymencie kuwety narożne z zadaszeniem, jak i również bez zadaszenia.
Należałoby co więcej pozyskać akcesoria, jakie uproszczą {sprzątanie|oczyszczanie nieczystości podobnie jak i obsługę, utrudniają roznoszenie żwirku poza kocią toaletę i wyrównują bardzo nieprzyjemne zapachy.
zabawki dla kota