Obroże obrożach przeciw kleszczom dla psów.

Przerwa wakacyjna może być wyborną okolicznością, aby dać czas swojemu czworonogowi. Wycieczka razem z ukochanym psim kompanem to jedyna w swoim rodzaju opcja, by odpocząć, równocześnie dając pupilowi chwilę. W letnie miesiącenależy myśleć o kleszczach, gdyż wszystkie psy są na nie narażone. Psy, lubiące dużo ruchu na świeżym powietrzu, na przykład labradory, notorycznie są atakowane przez kleszcze. Jak można ustrzec swoje zwierzaki?

Obroża dla psa na kleszcze

Najpopularniejszą metodą obrony przed kleszczami jest obroża dla psa, zawierająca preparat na kleszcze. Na rynku dostępne są liczne typy obroży na kleszcze. Obroże przeciw kleszczom odznaczają się długotrwałą efektywnością i niewysoką ceną. Są dostępne na potrzeby psów wielu gabarytów, więc z łatwością znajdziemy średnicę dopasowaną do szyi naszego zwierzaka.

Preparaty na kleszcze

Środki na kleszcze dostępne w obrożach przeciwkleszczowych mogą być naturalne lub lekami przeciwpasożytniczymi. Syntetyczne odznaczają się mocniejszym działaniem przeciwpasożytniczym.Ilość preparatu działającego na kleszcze jest dopasowana do masy psa, trzeba zatem sprawdzić przed nałożeniem, iż wybrana obroża przeciw kleszczom jest bezpieczna.

Obroża Foresto

Uznanym dystrybutorem obróż na kleszcze jest marka Bayer, która produkuje obroże na kleszcze Foresto, zawierające imidaklopryd i flumetrynę, będące bezzapachowymi substancjami czynnymi przeciw pasożytom. Produkowane są dwie obroże na kleszcze – dla psów poniżej 8kg i dla zwierząt powyżej 8kg. Te obroże mają działanie jednocześnie na kleszcze ,jak i przeciwpchelne, dlatego zapewniają wszechstronną opiekę psiaka. Obroża Foresto jest skuteczna aż 8 miesięcy, co więcej działa od aplikacji.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze są nosicielami licznych groźnych chorób, jak na przykład borelioza, babeszjoza oraz erlichioza. Psy z chęcią przebywające w trawie, na przykład labradory, wymagają szczególnej ochrony w postaci preparatów na kleszcze, ponieważ zarażenie wywołana złapaniem kleszcza stanowi niebezpieczeństwo utraty zdrowia naszego zwierzaka. Obróżka dla psa na kleszcze chroni ugryzienia psa przez kleszcza, przez co umożliwia zabezpieczenie przed groźnymi chorobami. Dla labradorów, które kochają zabawy w wodzie potrzebna jest większa ochrona, przykładowo w formie zakropień mających środek na kleszcze albo profesjonalne płyny do mycia o działaniu na kleszcze. Aby chronić naszego psa podczas letniej wycieczki należy zaopatrzyć się w skuteczne środki na kleszcze dla psa.

smycz dla psa