Najlepsze zabawki dla kotka.

Choć większość z nas postrzega kota, jako zwierzę typowo domowe, powinniśmy pamiętać , że jest to drapieżnik. To, co zazwyczaj rozśmieszeni opiekunowie uważają za zabawę, wynika z silnego instynktu łowieckiego. Z tego powodu tak ważne jest zapewnienie kotu odpowiedniej rozrywki. Znudzone zwierzę może zacząć niszczyć nasze meble , a nawet drapać nogi lub ręce właściciela . Jak się bawić z kotem ? Prezentujemy najlepsze zabawki dla kota.

Wędki dla kota.

Skuteczną zabawką, gwarantującą udaną rozrywkę, jest wędka dla kota. najczęściej fantastycznie sprawdzają się naturalne pióra przywiązane na sznurku, które imitują ruch potencjalnej ofiary. Czasami koty wolą puszyste boa, wielobarwne wstążeczki lub foliowe pompony. można też wybrać maskotkę na wędce , jeśli nasz kot znajduje upodobanie w takiej formie polowania. Wszystko jest uzależnione od upodobań naszego kociaka .

Zabawki z kocimiętką

Jeżeli nasz kot potrzebuje zachęty do zabawy , możemy zdecydować się na zabawkę z kocimiętką. Na rynku są dostępne różne rodzaje tego typu zabawek: poduszeczki, myszki, piłeczki, maskotki lub specjalnie zaprojektowane pluszaki do gryzienia. Można też zdecydować się na spray z kocimiętką lub susz, który rozsypiemy na podłodze lub spryskamy nim wybrane miejsca.

Lasery dla kota

Wyjątkowo skuteczną zabawką, ubóstwianą przez niemal wszystkie czworonogi, jest laser dla kota. Nie istnieje żaden kot , który by pozostał wobec niego obojętny. Szalona pogoń za świecącym punktem świetnie wybawi nasze zwierzę, a nam dostarczy dużo radości. Dodajmy na marginesie, że zabawa z laserem nie wymaga od nas większego wysiłku , a efekt jest natychmiastowy.

Piłka dla kota

Niektóre koty wolą zabawy z piłeczką. Toczenie po podłodze jest dla nich fantastyczną rozrywką. Można więc kupić kotu szeleszczącą wykonaną z folii piłeczkę, pluszowe pompony, piłeczki z lekkiej pianki, kauczuki lub piłeczkę , która ma w środku dzwoneczek. Istotny jest zarówno odgłos, jaki taka piłeczka wydaje turlając się po podłodze, jak i materiał, który sprawia, że taka zabawka bądź lepiej się toczy, bądź sprawdza się przy podrzucaniu .

Kule na przysmaki

To najlepszy sposób, aby zmusić leniwego kota do zabawy. Specjalne kulki, w których zamykamy przysmaki apetycznie pachną, więc kot usiłuje dostać się do ulubionych kąsków, przy okazji turlając po podłodze zabawkę. Ważne jest również to, że kot natychmiast dostaje nagrodę, co oznacza, że polowanie zakończyło się sukcesem.

sklep zoologiczny https://www.krakvet.pl/